Jdi na obsah Jdi na menu

Cirkusové kousky - 3.část: POLIBEK

18. 3. 2006

Naučit člověka dávat polibky není zaze tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát....

Nejdůležitější u tohohoto cviku je Vaše sebeovládání. Je třeba si uvědomit, že člověk vám dá pusu jedině v případě, že ho něčím potěšíte, splníte mu jeho přání.... když na něj budete valit bulvy  a klopit uši, nebo mu budete chtít zdrhnout, Obrazektěžko Vám může dát pusu.

Většina koní si myslí, že dostanou pusu jen kvůli rošťáckému či roztomilému výrazu..ale pozor .... to je opravdu hluboký omyl, a to Vám můžu z vlastní zkušenosti potvrdit!!!!

A nyní k věci..... na cvičení polibku je důležitý dobrý timing - tedy načasování.... 1. modelová situace: Váš člověk si myslí, že Vás něco učí například na lonži, na laně -  ze země.... když Vám dává pauzu za odměnu ve svojí blízkosti, nenápadně přibližte havu do úrovně jeho úst a tvařte se děsně spokojeně... člověk určitě neodolá a pusu Vám dá pokud nemáte lyšej, nebo jste se právě nevyváleli v bahně a nevypadáte jako hroši....... 2. modelová situace: kdy lze člověka k polibku snadno vyprovokovat je když za Vámi přijde do výběhu jen tak - aby si užil Vaší společnosti..to jde pak samo.Nastavujte mu různé části svého těla a určitě to zabere :-)

ObrazekNo a poslední 3. modelová situace jak člověka inspirovat k polibku je tak trochu sci-fi ,  jen pro silné koňské nátury, které prošly kursem sebeovládání. . Tedy - když člověk nese oves, zastavte se před žlabem, buďte naprosto v pohodě, nevyšilujte - nehrabejte, neházejte hlavou, nexichtěte se... to žrádlo vám fakt neuteče( já vím, těžko tomu věřit....já sám jsem do této fáze ještě nedospěl.... jen jsem o tom slyšel)   Naopak si nasypaného chutného papání vůbec nevšímejte, a smutně se na člověka zadívejte.... řekne si určitě - copak ti chybí můj koníčku - pohladí Vás a dá Vám pusu.... a teprve teď   se můžete začít futrovat ....Váš člověk si spojí tyto 2 činnosti a pokaždé před žrádlem dostanete pusu... No ne pro každého z Vás bude asi lidský polibek natolik důležitý,abyste kvůli němu posunuli o pět vteřin začátek žraní,ale třeba se tací najdou. Dejte mi vědět, pokud se Vám to některému podařilo....

Váš člověkomil Kody