Jdi na obsah Jdi na menu

ŽIDOVICE, 26.7.08

28. 7. 2008

Zúčastnil jsem se jako posledně čtyř disciplín

1. Western Pleasure  -  s paničkou (3.místo)

4. Trail  s paničkou   (3.místo)

2. Western Horsemanship - začátečníci s pánečkem (7.místo)

3. Western Horsemanship - pokročilí  s paničkou  (9.místo)

Obrazek

Obrazek

Vzhledem k tomu že již jsem na místě byl opakovaně , tak jsem byl docela v pohodě, jen jsem po nastoupení do přepravníku ho musel třikrát označit, a když jsme jeli domů, tak taky, ale už jen jednou, páč víc toho ve mě nebylo...

No teď ale k průběhu. Ten byl celkem hladký.

Nejdřív mě vzala panička opracovat na WESTERN PLEASURE ten se jel od 10hodin. Opět foukal docela silný vítr (v Židovicích ho mají asi předplacený nebo co) + se opět zvýšil výskyt hovad... a jestli jste se někdo, ať už kůň nebo člověk,  při čtení této věty urazil, tak nesmíte být tak vztahovační,  já nemyslím Vás, nýbrž ten obtížný hmyz. Na tomto místě se to hovady opravdu hemží. Panička měla co dělat aby mě ubránila.

Co se týká mé připravenosti, tak panička mi dala týden před těmito závody volno(měla se mnou jen 2 malé tak čtvrthodinové lekce), protože sem se předtím tvářil při každé jízdárenské práci jako že umírám znechucením... a to mě docela bodlo a povzbudilo.

No na startu se sešlo asi 10 nebo 11 jezdců, já jsem tedy dle minulé zkušenosti již věděl, oč tu kráčí a tak jsem se snažil, abych paničce vyhověl. Panička si dokonce v této disciplíně udržela i svůj klobouk.. (jako v jediné dnes).... No i to + můj vynikající výkon zřejmě způsobilo, že jsme se umístili na vynikajícím 3. místě.. . Huráááá ihahaháááá, panička byla velmi spokojená.

Další na řadě byl HORSEMANSHIP - ZAČÍNAJÍCÍ , ( krok,klus,prodloužený klus, obrat o 360* , couvání) kde jsem musel předvést cojsem pánečka naučil, jenže těžko na cvičišti i - lehko v boji skutečně platí... Což byl problém, protože páneček na mě týden neseděl vůbec, tudíž cvičiště nebylo, tak nemohl být úspěch v boji...že... přotože jaksi jsem nebyl úplně přesně s ním sladěn, jak barevně (měl černou košili s růžovým nápisem a já deku s červeným pruhem), tak i v myšlenkách...(on poslouchá Rammstein a já Cvrlikání Vrabců) ...no prostě vůbec mu to se mnou  nešlo jak by si představoval a mě to docela nebavilo. Nakonec se ještě s asi 4mi jezdci rozjížděl v doplňkovém pleasure nevím o jaké místo, ale vzhledem k tomu že mi ani nedal pořádnou pobídku k couvání a neuměl mě udržet v klusu (což tedy bylo trochu i na vině koně předemnou a vedle nás, kteří nás trošku sevřeli a zbrzdili..) no prostě se mu ta druhá část vůbec se mnou nevyvedla, tak jsme skončili na 7mém místě z 10ti jezdců...Páneček byl evidentně svým výkonem zklamán a říkal, že bude muset do příště se mnou víc trénovat. .... No to mám radost...

Pak , a to už byl docela pařák, byl na řadě HORSEMANSHIP - POKROČILÍ.(klus,cval, přeskok,obrat o 360*, couvání....)Čekal jsem vedle takového menšího koníka, tedy kobylky, která pořád prudila, dokonce mě a paničku málem nakopla jak byla vzteklá, nechápu co proti mě měla, já takový sympaťák.. tak nám to čekání docela neubíhalo, na řadu jsme šli až předposlední (a taky jsme na tom místě i skončili). No bylo to tak... zaprvé paničce opět spadl klobouk (a to si lakovala vlasy, nevím už co bych jí poradil kromě gumičky, aby jí to drželo i v tom větru...) a zadruhé jsem neudělal přeskok, takže to bylo úplně  v pr... tedy špatný. Bylo to ale dáno tím, že panička v poslední době na mě přeskoky skoro netrénovala a já jsem jaksi vyšel ze cviku. Ono na té malé jízdárničkce co máme doma to moc nejde a ven jsme se nedostali... takže do příště to chce panička opravit. No to jsem na ní zvědavej :-))

Obrazek

No a poslední se jel TRAIL,už jsme byli docela unavení, bylo vedro že se nedalo nic dělat... panička už mě vůbec neopracovávala, jen jsme si prošli kolem překážek aby si zřejmě ujasnila kurs ... no a pak těsně před soutěží párkrát rozejít, zastavit zacouvat, překrok na jednu i na druhou stranu a šlo se. Na tuto disciplínu mě panička po fiasku z minulých závodů, kdy jsem nepřešel lávku, poctivě připravovala. Doma mi ukázali, že to není nikterak nebezpečné a že můžu na to dřevěný bez obav vstupovat a zase z toho slejzat, tak jsem byl v pohodě. Ostatní cviky jsem zvládl levou zadní ... cval, klus přes kavalety, vklusání do čtverce a tam obrat. prodloužený klus, překroky, couvání atd.. prostě jsme žádnou velkou chybu až na pár kontaktů s kládami.. neudělali. 

Takže jsme obsadili ( i přes opětovnou ztrátu klobouku) krásné 3. místo.... !!!!!!!!!!!!!!!!!! z 12ti zúčastněných

bohužel foto z trailu nemáme, páneček už v tom vedru na to neměl nervy...

No po tak náročném dni jsme hned po vyhlášení výsledků jeli domů. Tam mě už čekal s bouřlivým přivítáním Lukýn, že to bylo slyšet po celé vsi jak řehotal... byl jsem rád že jsem doma a tak jsem ho ani neprudil a on mě taky ne.. A slíbil mi, že se bude snažit aby příště mohl jet už se mnou, že prý ho to tady samotného nebaví.

Obrazek

Obrazek

Obrazek